Ciekawe miejsca w Gruzji

Gruzja jest to piękny kraj, który leży na pograniczu Europy oraz Azji. Od wielu lat, przyciąga on turystów. Stolicą Gruzji jest miejscowość Tbilisi. Wiele osób zastanawia się, co warto zobaczyć w Gruzji. Otóż, jest to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim, w Gruzji są niesamowite widoki, pełne zielonych pagórków. Ciekawe miejsca w Gruzji są następujące:

  • Tbilisi – aleja Rustaweli. Jest to najbardziej reprezentacyjna ulica, która znajduje się w stolicy, warto zobaczyć ją nocą.
  • Tbilisi – gruziński parlament. Jest on bardzo piękny, warto go zobaczyć.
  • Banie w Tbilisi są również ciekawą atrakcją, można się w nich rozgrzać, gdyż woda osiąga 40 stopni ciepła.
  • Katedra Sweti Cchoweli – znajduje się w Mcchetcie. Katedra wpisana jest na listę Unesco.
  • Skalne miasto w Wardzi jest bardzo zabytkowe. Miasto przedstawia skały, w których kiedyś mogło mieszkać nawet 20 tys. osób.
  • Upliscyche jest to drugie skalne miasto w Gruzji, również bardzo zabytkowe.
  • Nokalakevi jest to piękne starożytne miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć.
  • Magnetyczne plaże w Ureki, również są bardzo urokliwe i warte zobaczenia.
  • Samegrelo jest to również piękna część Gruzji, mało popularna, a bardzo urzekająca.
  • Sighnaghi jest to piękne miasto, które zachwyca spokojem i wyjątkowym klimatem.

Wakacje w Gruzji z całą pewnością zapewniają dużo rozrywki, pięknych widoków i niezapomnianych wspomnień. Gruzja jest to wyjątkowy kraj, w którym można zobaczyć wiele wspaniałej architektury i pięknych krajobrazów. Wycieczka do Gruzji, oprócz zwiedzania pięknych widoków również wiąże się z poznaniem tradycyjnej kuchni. Otóż, kuchnia gruzińska ma co zaoferować. Ich wina są wyborne i bardzo smaczne. To samo można również powiedzieć o samej kuchni, koniecznie trzeba spróbować lokalnych dań będąc w tym kraju. Gruzja zwiedzanie na własną rękę jest z całą pewnością dobrym wyborem. Samodzielnie można zorganizować sobie lot oraz można znaleźć nocleg.

Gruzja posiada wiele wspaniałych miejsc, w których można dokonać się powspinać. W tym kraju można znaleźć zarówno łatwiejsze szlaki jak i również takie, dla bardziej zaawansowanych. Z całą pewnością, bez względu na poziom zaawansowania, warto wybrać jakąś górę do wspinaczki, nawet tej najprostszej. Będąc w Gruzji, koniecznie trzeba udać się na te wyjątkowe szlaki. Cała Gruzja tak naprawdę urzeka swoim pięknem i wyjątkowością. Można śmiało stwierdzić, że w tym kraju, życie płynie inaczej, wolniej.

Gruzji zaufali: http://visitmartvili.com/