Co nam oferuje producent swetrów na zimę?

Spacerując po sklepach w galeriach odzieżowych widzimy, jak bogaty wybór swetrów i kardiganów obecny jest na półkach oraz wieszakach. N a sezon zimowy niejeden producent swetrów zgotował prawdziwy raj dla wszystkich wielbicieli modnych ciuchów. W okresie świątecznym bardzo dużym powodzeniem na aukcjach internetowych cieszą się swetry prezentujące motywy bożonarodzeniowe. Są to nadruki na wełnianych płaszczyznach, często w formie animowanej. Przedstawiają bohaterów świątecznych bajek w maksymalnym powiększeniu. Swetry tego typu mają bardzo żywe kolory, przez co bardzo podobają się dzieciom, choć przeznaczone są dla osób dorosłych. Na Święta warto sprawić prezent dla kogoś bliskiego i zakupić mu właśnie taki sweter. Przy okazji – testujemy także czyjeś poczucie humoru. Swetry świąteczne przywędrowały do nas z Zachodu. Tam moda na tego typu ubrania zapanowała już kilkanaście lat temu. U nas zagościła się około 4 lat temu. Na świątecznych swetrach zobaczyć możemy także małe choinki, reniferów, Mikołajów i ich Śnieżynki.
Producenci swetrów norweskich także nie mogą narzekać na brak utargu w okresie poprzedzającym święta. Swetry norweskie mogą być zapinane na masywne guziki oraz wkładane klasycznie przez głowę. Mogą posiadać dekolt okrągły lub złożony w klasyczny serek. Najczęściej prezentują kolorystykę beżową, jasnobłękitną oraz granatową. Czarny kolor także jest obecny. Na grafice swetrów widzimy jelenie, konie, elementy roślinne, gwiazdki, rozety oraz liście. Swetry norweskie świetnie pasują jako dodatek do białych koszul. W takim swetrze każdy prezentować się będzie elegancko nawet wtedy, gdy zdecyduje się jedynie na jeansy, a nie spodnie prasowane w kant. Guziki w swetrach norweskich to też osobny rozdział. Im bardziej są masywne – tym bardziej przyciągają uwagę. Mogą być okrągłe lub kwadratowe. Sweter zapinany na takie guziki zawsze dobrze jest pozostawić częściowo rozpięty, bo wtedy widać dobrze guziki, a cały efekt daje wrażenie pewnej nonszalancji. Swetry norweskie najlepiej prać w niskich temperaturach, ponieważ w ich składzie przeważa wełna.

Wśród swetrów sprzedawanych przez producentów na całym świecie znajdziemy wiele motywów, które z upływem lat wcale się nie starzeją. Do takich motywów zaliczymy oczywiście angielskie romby. W czasach, gdy te swetry nie były zbyt dostępne, postrzegane były za symbol arystokracji oraz wysokich manier. Wspaniale prezentują się z marynarką i białą koszulą.

Galeria: http://www.gramark.com.pl/swetry-meskie/