Dla młodych mam – usg w Dąbrowie Górniczej.

„Gdzie wykonać dobre badania usg dąbrowa górnicza?” – to pytanie zadaje sobie niejedna mama spodziewająca się dziecka. Można zdecydować się na dwa sposoby: lekarza państwowego lub prywatnego. Najszybciej dostać się można do lekarza prywatnego, dość często zdarza się, że do lekarza państwowego trzeba odczekać swoją kolejkę, a nie każdemu to odpowiada, jeśli zależy na czasie. Młode dziewczyny, które mają zostać przyszłymi mamami, przy pierwszej wizycie na badaniach usg są dosyć zestresowane. Nie ma się jednak czego obawiać, bo badanie jest bezbolesne i podczas jego przeprowadzania nie odbywa się żadna ingerencja w ciało kobiety. Na specjalne życzenie pacjentki na ekranie monitora pokazywać się może płód. Na podstawie prezentowanego obrazu wywnioskować można, które z części ciała są najbardziej rozwinięte. Badanie usg daje także możliwość określenia płci dziecka oraz wykrycie wszelkich zmian niepożądanych w ciąży. To bardzo ważne dla wszystkich mam, którym najbardziej zależy na tym, aby urodzić zdrowe dzieci.

Przed rozpoczęciem badania usg lekarz prosi pacjentkę, aby położyła się na łóżku z odkrytym brzuchem. Następnie brzuch zostaje nasmarowany specjalnym żelem. Potem po brzuchu przesuwa się specyficzne urządzenie, skanujące obraz na monitor komputera. Jedynym uczuciem jakie wtedy odczuwa kobieta jest uczucie delikatnego łaskotania. Na specjalne życzenie przy badaniu usg obecny być może także ojciec dziecka mającego za kilka miesięcy przyjść na świat.  Gdy tylko na ekranie monitora ukazuje się sylwetka dziecka, najczęściej przyszli rodzice nie mogą oprzeć się wzruszeniu. Jeśli nie życzą sobie, aby płeć dziecka została zdradzona na tym etapie badań – lekarz nie udziela informacji. Większość rodziców chce jednak wiedzieć, jakiej płci będzie dziecko. Badanie najczęściej kończy się po kilkunastu minutach. Na życzenie rodziców udostępnia się także wydruk obrazu z monitora, który można traktować jak pierwszą fotografię dziecka. Można się nią także pochwalić przed znajomymi.

Gdy tylko czujesz, że prawdopodobnie jesteś w ciąży, nie zwlekaj z badaniami usg. Mogą one nieoczekiwanie uratować życie Twojego nienarodzonego dziecka. Wczesne wykrycie wad płodu pozwala na eliminację błędów i ocalenie zdrowia niewinnego człowieczka. Rozsądne działania lekarze podejmują właśnie w oparcie o przeprowadzone wcześniej badania usg. Kontrolne badania warto wykonywać przez cały okres ciąży.

Sprawdź stronę internetową: http://www.med-lab.com.pl/gabinet-pracownia-usg/