Dlaczego warto stosować piankę pur?

Dlaczego warto stosować piankę pur?

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się stosować piankę poliuretanową. Nie może jednak zaskakiwać. Wszystko dlatego, że pianka pur zabrze (http://www.alfapianka.pl/pianka-poliuretanowa/) ma bardzo dużo walorów w aspekcie termoizolacji. Jakich? Zapraszamy do lektury!

Pianka pur zabrze – najważniejsze zalety

Trzeba zaznaczyć, że pianka poliuretanowa jest droższa, niż wełna mineralna. To jednak nie odstrasza ludzi, którzy się na nią decydują. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim pianka pur zabrze zapewnia jednolitą warstwę izolacyjną biorąc pod uwagę całą zastosowaną powierzchnię. Dzięki temu zimno nie przenika w konkretnych miejscach bardziej, niż w innych, co oczywiście jest bardzo pożądanym zjawiskiem. Trzeba zaznaczyć, że pianka pur zabrze nie tylko chroni przed utratą ciepła, co jest szczególnie ważne w czasie zimowych miesięcy. Poza tym ten element jest także istotny w aspekcie nadmiernego nagrzewania się domu w trakcie lata. Warto wiedzieć, że w okresie letnich miesięcy często mamy do czynienia z bardzo wysokimi temperaturami. Wiele osób narzeka na zbyt duże ciepło panujące wewnątrz. Na szczęście dobrej jakości pianka pur zabrze znakomicie sobie z tym faktem radzi, dlatego przebywanie w domu czy mieszkaniu jest znacznie bardziej przyjemne.

Trzeba podkreślić, że pianka pur nie traci także swoich parametrów izolacyjnych z upływającym czasem. To sprawia, że nawet większe koszty początkowe – w porównaniu do wełny mineralnej – szybko się zwracają, a inwestycje należy uznać za bardzo udaną. Trzeba podkreślić, że ten materiał zapobiega również rozwojowi pleśni oraz zapewnia świetną izolację akustyczną.

Co sprawia, że pianka pur tychy jest taka popularna?

To jednak nie wszystko. Odpowiedniej jakości pianka pur zabrze likwiduje również mostki powietrzne oraz gwarantuje najlepszą możliwą szczelność. Wszystko dlatego, że jest aplikowana w postaci płynnej. W trakcie rozszerzania dociera nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc, co jest bardzo korzystne w aspekcie izolacji.

Wiele osób na początku ma wątpliwości co do tego typu materiału. Szczególnie tyczy się to ludzi, którzy nie mają zamiaru na początku wydawać większych pieniędzy na piankę pur. Zdają sobie sprawę, że na rynku teoretycznie istnieją tańsze rozwiązania w tym aspekcie. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są one takie skuteczne. Bez wątpienia jest to istotny czynnik. Dobrej jakości pianka pur zabrze wymaga inwestycji, ale zwraca się i odwdzięcza naprawdę bardzo dobrymi właściwościami. To powoduje, że z miesiąca na miesiąc ten produkt jest coraz popularniejszy.