Jaki preparat na kleszcze będzie najlepszy?

Generalnie bardzo łatwo można zauważyć, że coraz więcej osób ma rozmaite kłopoty z kleszczami. Niestety, elementy tego typu potrafią zasiać prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie. Mowa tutaj o takich chorobach, jak na przykład kleszczowe zapalenie mózgu, babesjoza, czy niestety popularna ostatnio borelioza. Nie da się całkowicie ograniczyć chodzenia w miejscach, w których występują kleszcze. Zakładanie długich ubrań jest nie tylko niepraktyczne, ale także nie do końca efektywne. Pozostaje stosować zatem właściwe preparaty. Czytając dzisiejszy artykuł dowiecie się, co jest w tym temacie najbardziej skuteczne.

Niektórzy decydowali się na repelenty. Do niedawna takie preparaty mające na celu odstraszać pasożyty były uważane za odpowiednie i skuteczne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, jak pokazują badania, iż takie środki są niestety mocno toksyczne. Warto tutaj zwrócić uwagę na Dyrektywę Unii Europejskiej sprzed 9 lat. Zakazuje ona stosowania repelentów z DEET biorąc pod uwagę noworodki oraz kobiety w ciąży. Dzieci do 12 roku życia też powinny nie mieć kontaktu z takimi właśnie środkami.

Czy to oznacza, że na naszym rynku nie ma jednocześnie skutecznego i bezpiecznego preparatu? Na szczęście sytuacja nie jest taka zła, jak komuś mogło wydawać się do tego momentu.

Można bowiem zdecydować się na Kick The Tick Max Repelent Plus. Dlaczego warto to zrobić? Co powoduje, że tego typu preparaty są tak popularne? Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że gwarantują one efektywną ochronę przed kleszczami. Są nie tylko skuteczne, ale także nie wywierają żadnego negatywnego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni skład. Mamy tutaj do czynienia z takimi składnikami, jak citriodiol, butyloacetyloaminopropionian etylu oraz ikarydyna. Odpowiednia mieszanka powoduje, że kleszcza trzymają się od nas z daleka. Formuła paraliżuje receptory czuciowe owadów oraz działa na nie odstraszająco. Na skutek tego właśnie możemy swobodnie chodzić po lasach, parkach, przydomowych trawnikach itp.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Kick The Tick Max Repelent Plus występuje w formie sprayu. Preparat musi być jest aplikowany bezpośrednio na skórę. Gwarantuje on nawet kilka godzin ochrony przed kleszczami, komarami oraz meszkami. Należy zwrócić uwagę na fakt, że jego skuteczność jest potwierdzona badaniami. Pamiętajcie również, że nawet najlepsze składniki nigdy nie dają 100% ochrony. W związku z tym warto zakładać długie ubrania, unikać miejsc, gdzie kleszcze często występują, a także dokładnie oglądać się po wizycie w lesie, parku itp. To wszystko naprawdę jest bardzo ważne w tym aspekcie.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/jaki-preparat-na-kleszcze-wybrac-podejmij-swiadoma-decyzje/