Najbezpieczniejsze rowery górskie na rynku

Turystyka rowerowa staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularna. O ile w mieście można jeździć na klasycznej „damce”, o tyle w trudniejszym terenie na łonie natury, tego rodzaju sprzęt się nie sprawdza. Sprzedawcy w sklepach sportowych najczęściej polecają rowery górskie – rzeczywiście, można nimi jeździć nie tylko w górach, jak wskazywałaby nazwa, świetnie nadają się także na wycieczki po lesie, rezerwacie, parku krajobrazowym, nadmorskiej ścieżce czy modnej miejskiej promenadzie. Rowery górskie powinny być przede wszystkim bezpieczne, nie oznacza to jednak, że producenci mają rezygnować z walorów estetycznych podczas pracy nad produktem. Obecnie na rynku oferowane są najróżniejsze rowery górskie, mają kolorowe ramy, wygodne siodełka, które nie są już twarde, ale w dotyku przypominają poduszki – wszystko po to, by zapewnić jak największy komfort użytkownikowi. Rower górski z pewnością można uznać za najbardziej funkcjonalny z rowerów, ilość dodatków i udogodnień, które oferują niektóre firmy zajmujące się dystrybucją tego rodzaju pojazdów, naprawdę czasami przekracza ludzkie wyobrażenie.

Rowery górskie to jednak nie tylko estetyczna rama czy modne dodatki, które można do niej doczepić. Najważniejszą cechą,którą powinien kierować się producent wytwarzający tego rodzaju sprzęt jest oczywiście bezpieczeństwo i funkcjonalność przyszłego użytkownika. Jak wiadomo, rowery górskie pełnią przede wszystkim funkcję sprzętu do uprawiania aktywnej turystyki, ważne jest więc, by rower nie był zbyt ciężki, aby można było łatwo go przenosić z miejsca na miejsce. Niejednokrotnie przecież zdarzają się sytuacje, w których rowerzyści podróżujący z miasta do miasta np. pociągiem, skarżą się na ciężar ramy, którą muszą wnieść po schodach, chcąc dostać się na peron. Rowery górskie powinny więc być wykonane z lekkiego, a jednocześnie trwałego, odpornego na rdzę tworzywa. Od ponad dekady klienci najczęściej wybierają produkty stworzone z aluminium i nic dziwnego – rowery górskie wykonane z metalu stanowią już relikt przeszłości.

Można kupić rowery górskie różnej jakości, ceny niektórych z nich przekraczają niejednokrotnie kilkanaście tysięcy złotych, tego rodzaju sprzęt interesuje jednak jedynie sportowców uprawiających jazdę wyczynową. Dla przeciętnego użytkownika wystarczy produkt, którego cena waha się od 500 do 2000 zł. W tej cenie można zakupić naprawdę porządne, bezpieczne i lekkie rowery górskie, które nie tylko oferują użytkownikowi komfort jazdy, ale także wspaniałą jakość, dzięki której jeden rower może starczyć właścicielowi na naprawdę wiele lat beztroskich lub bardziej wymagających przejażdżek.

Więcej w tym temacie na: http://rower.com.pl/rowery-gorskie-26-4441